0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Rosja

Catherine_II_by_F.Rokotov_after_Roslin_(1780s,_Hermitage)_2

Katarzyna II kojfnęła, po kilku dniach biegunki, na kiblu. Jest kilka wersji przyczyn jej śmierci, najciekawsze to otrucie rtęcią przez kochającego synka, Pawła i przedawkowanie afrodyzjaku w czasie kolejnej orgii (w tym czasie Katarzyna gustowała raczej w paniach).

800px-Paul_i_russia

Paweł I, jej syn, uważał się za Polaka i nienawidził mamusi, a w dodatku nieco ześwirował i chciał zrobić w Rosji rewolucję francuską. Zamordowano go w szamotaninie usiłując wymusić abdykację.

Emperor_Alexander_I_of_Russia_by_Alexander_Molinari_1813

Jego syn, Aleksander I, omal nie stracił tronu w wojnie z Napoleonem (ocaliły go błędy Napoleona, geniusz marszałka Kutuzowa i rosyjska zima), po czym musiał podpisać się pod traktatami wiedeńskimi, które prawnie i faktycznie przekreślały traktat III rozbioru (Lenin mógł sobie potem te traktaty anulować, bo już i tak nie obowiązywały) i przywróciły Królestwo Polskie (pod berłem cara, ale zawsze) oraz korygowały granice rozbiorowe tak, że przynajmniej częściowo scalały podzielone terytorium (zasadniczo przywrócono granice z 1794 roku). Według oficjalnej wersji Aleksander I miał wtedy fazę na liberalizm. Był też pod silnym wpływem kuzyna i przyjaciela… Adama Jerzego Czartoryskiego, który perfekcyjnie wykorzystał swoje możliwości.Wkrótce, po ledwie 10 latach Aleksander I ześwirował i zniknął. Według oficjalnej wersji zmarł, ale są też poszlaki, że sfingował śmierć i udał się do klasztoru.

800px-Сверчков_-_портрет_Николая_I

Jego brat, Mikołaj I, na „dzień dobry” musiał stłumić kabaretowy bunt dekabrystów, a potem już tylko prowadził większe i mniejsze wojny. Po półtorej roku panowania (licząc od koronacji) w Królestwie Polskim został zdetronizowany jako najkrócej panujący król polski (może poza Bolesławem Chrobrym, Przemysłem II i Henrykiem Probusem). Mimo sukcesów w wojnie z Turcją, musiał się wycofać na żądanie Francji i Anglii. Wojnę z Polską wygrał tylko dzięki kunktatorstwu polskich władz, bo w polu regularnie dostawał baty. W końcu drugi raz zaatakował Turcję, po czym z gazety dowiedział się, że Francja i Anglia wypowiedziały mu wojnę. Zmarł nagle widząc jak alianci masakrują mu wojsko w Sewastopolu.

Zar_Alexander_II

Następny Aleksander II musiał przyjąć upokarzający traktat pokojowy kończący wojnę krymską, po czym usiłował reformować kraj prześladując wszystkich, którzy jego deklaracje brali poważnie. W efekcie w Rosji rozwinął się terroryzm, a w Polsce wybuchło powstanie styczniowe, z którym armia rosyjska nie mogła sobie poradzić przez dwa lata – padło w zasadzie w wyniku zdrady Francji, bo spisek był przygotowywany w porozumieniu i za pieniądze francuskie, żeby stworzyć partyzantkę na tyłach Rosji w momencie wybuchu kolejnej wojny z Turcją, której znowu pomocy miały udzielić Francja i Anglia.
Wojnę Turcji rzeczywiście wytoczył, ale 12 lat później, gdy Polska była spacyfikowana (to niejako wyjaśnia, czemu sprowokowano wybuch powstania). Uwolnił Bułgarię, ale Stambułu nie mógł zdobyć w wyniku sprzeciwu Anglii i Francji popartego przez Austrię. W efekcie interesy Rosji i Austrii zaczęły być sprzeczne. Aleksander II przeprowadził też transakcję tysiąclecia, sprzedając USA Alaskę jako obszar bezwartościowy. Jakieś 10 lat później odkryto tam pokłady złota.
Uniknąwszy sześciu zamachów zginął w wyniku siódmego, od bomby rzuconej przez Polaka.

Alexander_III_of_Russia

Aleksander III przestraszył się skutków kosmetycznych reform tatusia i wprowadził antyreformy. Jego politykę cechował nacjonalizm i fanatyzm religijny, czym zraził nieprawosławne i nierosyjskie narody, a szczególnie Polaków, Finów i Żydów. Częstotliwość zamachów na aparat władzy w Rosji prowadzonych przez samych Rosjan gwałtownie wzrosła, co zmusiło cara do powołania tajnej policji ochrany, co spowodowało, że terroryści powołali bojówki do ochrony przed ochraną, co spowodowało, że… Rosja ześwirowała, a najwięksi terroryści byli najskuteczniejszymi agentami ochrany, zaś najwięksi agenci ochrany byli najskuteczniejszymi terrorystami.
Aleksander III zadrażnił się z Niemcami, zawierając sojusz z Francją. W efekcie podłożył minę pod własne państwo, bo współpraca z Niemcami była warunkiem panowania w Polsce (powstania 1830 i 1864 roku były stłumione przy wydatnej pomocy Prus, późniejszych Niemiec), a Francja (i Anglia) we własnym interesie (przeciw Niemcom) wspierała ruchy niepodległościowe w Polsce.

Nicholas_II_of_Russia_painted_by_Earnest_Lipgart

Mikołaj II, ostatni, to istne chodzące nieszczęście. Na jego koronacji spanikowany tłum zadeptał 1400 osób. Syn był chory na hemofilię, a żona dewotka była zależna od wiecznie pijanego mnicha dziwkarza, Grzegorza Rasputina. W efekcie polityką rosyjską rządził niepiśmienny pijany jebaka. Chcąc łatwego sukcesu Mikołaj I wywołał wojnę z Japonią w efekcie tracąc dwie floty (f. dalekowschodnią Japi rozstrzelali mu w Port Artur robiąc sobie przymiarkę do Pearl Harbour, a f. bałtycką rozwalili, kiedy sama koło Cuszimy grzecznie podpłynęła pod lufy). W efekcie wybuchła rewolucja 1905 roku, która zakończyła się nadaniem Rosji konstytucji i przywróceniem autonomii „Priwislanskiego Kraju”. W międzyczasie Mikuś kazał rozstrzelać manifestację ludu Petersburga, który szedł do niego z podziękowaniami.
Kompletnie impregnowany na rzeczywistość wywołał I wojnę światową, którą zasłużenie przegrał, dostając baty nawet od przysłowiowo nieudolnej armii austro-węgierskiej. Jedynym generałem zdolnym cokolwiek wygrać był nielubiany przez cara Brusiłow. Katastrofa na wszystkich frontach spowodowała, że generałowie aresztowali cara i zmusili do abdykacji. Ale chaos, do jakiego doprowadziły Rosję rządy ostatnich Romanowów spowodował, że z inspiracji Niemiec chcących wyeliminować Rosję z wojny, wybuchła rewolucja bolszewicka, która – oraz następująca po niej wojna domowa i rządy komunistów – zniszczyła Rosję do końca. Dawny eksporter żywności jest obecnie jej importerem. Wskaźniki aborcji, zachorowalności na AIDS, alkoholizmu, biedy, przestępczości, są jedne z najwyższych na świecie. Mężczyźni żyją średnio po 40 lat, czyli jak w średniowieczu. Rosja eksportuje tylko broń i surowce, głównie gaz. Kultura rosyjska jest w odwrocie. Mikołaj II został zamordowany wraz z całą rodziną w lipcu 1918 roku. Jego abdykacja otworzyła drogę do odbudowy Polski, gdyż w tym momencie alianci uznali, że mają w tej kwestii wolne ręce.

Strony: 1 2 3 4

Otagowane:  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×